ישנם סוגים שונים של תסמיני מיגרנה,אורן זריף


תסמיני מיגרנה שכיחים הם הקאות, ורטיגו, רגישות לקול ולאור, בחילות וקושי בדיבור. מיגרנה מאובחנת לרוב על ידי סיווג התסמינים על סמך מיקומם בקרקפת של אדם. ניתן לקבוע את תסמיני המיגרנה גם על ידי שלילת סיבות רפואיות אחרות, כגון אלרגיות, דיכאון, מתח שרירים, היפוגליקמיה, הרעלת מזון ותנאים אחרים.


רגישות לכאבי ראש היא אחת מתסמיני המיגרנה הראשונים שיכולים להתרחש לאחר כאב ראש. תסמינים אחרים של כאבי ראש עשויים לכלול רגישות מוגברת לאור, צליל או ריח, ירידה באיכות השינה, חוסר מנוחה, עצבנות, בעיות דיבור או עייפות. כאב ראש שנמשך יותר מ -12 שבועות צריך להעריך על ידי רופא. כאב ראש חמור או מתמשך עשוי להיות אינדיקציה לדלקת קרום המוח או דלקת המוח.


הופעת כאב ראש מיגרנה מתרחשת בפתאומיות ועשויה להימשך יותר מחמש עשרה דקות. שלב התקף המיגרנה נמשך בדרך כלל בין חמש דקות לחצי שעה ואז כאב הראש בדרך כלל מצטמצם או מסולק. שלב ההתקפה יכול לחזור על עצמו מספר פעמים ביום והוא יכול להתרחש ביותר ממקום אחד בקרקפת של אדם.


ישנם סוגים שונים של תסמיני מיגרנה, אך שלושת השכיחים ביותר הם רגישות לאור, חולשה או צלצול באוזניים. חולשת מיגרנה מתרחשת כתוצאה מחוסר תחושה באחד או משני צדי הראש. זה עשוי להימשך כמה ימים או כמה שבועות ואז להפסיק. תסמיני מיגרנה הכוללים סחרחורת עשויים להימשך מספר שבועות.


תסמיני כאבי ראש יכולים להתרחש גם כתוצאה מתנודות הטמפרטורה, שינויי טמפרטורה, רגישות לקול, שינויים בטמפרטורת הגוף, הזעה ובחילה. ילדים לפעמים חווים הקאות ושלשולים בשל החולשה הנגרמת מהכאב. התקפי מיגרנה יכולים להימשך זמן רב יותר ולגרום לכאב רב יותר אם הם מתרחשים בעת נסיעה במטוס.

אורן זריף טיפול בכאבי ראש מיגרנה


תסמיני המיגרנה יכולים לכלול גם שינויים בתיאבון, עצירות, נפיחות, שלשולים, עייפות או ירידה במשקל.


תסמיני מיגרנה עשויים לכלול חום, ירידה במתן שתן, אובדן הכרה, סחרחורת, בחילות או הקאות. ניתן לטפל בכאבי ראש ומיגרנות בעזרת תרופות מרשם. כאבי ראש של מיגרנה ישתפרו תוך שבוע. תסמיני המיגרנה עשויים לכלול כאבי ראש מתמשכים, כאבים עזים, ירידה בראייה או הקאות ושלשולים.


תסמיני מיגרנה עשויים לכלול גם חולשה פתאומית או קהות בצד אחד של הראש. יש אנשים שחווים הילות במהלך התקף מיגרנה. הילות מורכבות מאורות מהבהבים, צלילים מהבהבים או תחושות של חוסר מציאות.


הסובלים ממיגרנה יחוו לא פעם מתח שרירים ו / או רגישות. כאבי ראש של מיגרנה מסווגים כאקוטי או כרוני. כאבי ראש חריפים בדרך כלל חולפים תוך מספר שעות. כאבי ראש מיגרניים כרוניים נמשכים בדרך כלל יותר מארבעה ימים ויכולים להפריע לפעילות רגילה.


במהלך כאב ראש חריף, אתה עלול להרגיש תחושת עקצוץ בצד אחד של הראש. אתה עלול להרגיש מלכתחילה כאב פועם או פועם שהוא קל אך מחמיר עם הזמן. אתה עלול להרגיש רגישות עזה לאור או לצליל, או רגישות לריחות. חלק מהסובלים ממיגרנה יגלו שאור וצליל אינם מפריעים להם בהתחלה אך לאחר מכן הופכים לעצבנים ביותר.


תסמיני מיגרנה הם סובייקטיביים מאוד. המשמעות היא שמה שגורם לכאב ראש להרגיש טוב לאדם אחד יכול לגרום לאדם אחר לחלות. כאבי ראש המיגרנה שלך יכולים להיגרם כתוצאה מלחץ גופני מהעבודה, חוסר שינה או התייבשות. תסמיני מיגרנה הנגרמים על ידי המערכת הוסטיבולרית שלך (החלק במוח השולט באיזון) ומערכת העיכול שלך עלולים לגרום לבחילות, הקאות ושלשולים. הפרעות בתפקוד הקיבה והמעיים יכולות גם לגרום להקאות, בחילות והקאות.


כאשר מיגרנה השתמשה בצד השני שלה להשלמת התהליך שהוזכר לעיל, לרוב המיגרנה אינה נקראת מיגרנה. ישנם שמות רבים אחרים לכך כגון כאבי ראש מסוג מתח, חום מסוג מתח, עוויתות או אוטם שריר הלב. כאבי ראש שכיחים מאוד ויכולים להשפיע על כל אחד בכל גיל. פחות נפוץ הוא כאשר כאב הראש נגרם מהקאות ובחילות שהוזכרו קודם לכן.