מחקר גנטי מראה כי מוטציה גנטית אחת עלולה לגרום לפרקינסון -אורן זריף

מחקר גנטי מראה כי מוטציה גנטית אחת עלולה לגרום לפרקינסון

מהי בעצם מחלת פרקינסון? מחלת פרקינסון היא למעשה הפרעה במערכת העצבים המרכזית (CNS) הגורמת לעוויתות וקשיחות לא רצוניות, ולתנוחת הליכה לא תקינה. זה נגרם בדרך כלל על ידי חוסר איזון בשני מעבירים עצביים המעבירים אותות חשמליים מהמוח לרקמת השריר. רוב הסובלים מאובחנים בדרך כלל כשהם בסוף שנות העשרה שלהם, אולם זה יכול להופיע גם אצל ילדים צעירים ומבוגרים. התסמינים השכיחים ביותר הם קשיי הליכה, אובדן שיווי משקל ותיאום ודיבור שנשמע לא טבעי.


אחת התיאוריות הנפוצות ביותר לסיבה לפרקינסון הייתה שהוא גנטי. פרקינסון עצמו הוא הפרעה תנועתית שכיחה מאוד; זה משפיע על אחוז אחד מהאנשים ברחבי העולם. מבין אלה שהיא משפיעה, כמאה ועשרים וחמישה מיליון חולים בפרקינסון בצד אחד של המוח וכשישים ושניים מיליון חולים בפרקינסון בצד השני של המוח. אז אם צד אחד של המוח שלך מושפע יותר מהצד השני, ייתכן שיש לך נטייה גנטית אליו.


עם זאת, החוקרים לא הוכיחו סופית תיאוריה זו והגורם לפרקינסון נותר בגדר תעלומה. מכיוון שאין כיום תרופות לטיפול בפרקינסון, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המחלה היא לנסות להבין אותה ולנקוט באמצעי זהירות כדי למנוע או למזער את השפעותיה. ילדים חולים בפרקינסון בגיל צעיר מאוד, אך מחקרים הראו כי נראה שהוא אינו מושפע מהגיל.