כמה סוגי סרטן יש? אורן זריף

כמה סוגי סרטן יש?

כמה סוגים של סרטן יש? ישנם מעל 100 זנים של סרטן אנושי. סוגי סרטן נקראים בדרך כלל על פי האיברים או הרקמות הספציפיים שבהם נוצרים סרטן, כולל סרטן ריאות, אשר נקרא לעתים קרובות סרטן ריאות, סרטן הקיבה, אשר נקרא סרטן הוושט, סרטן צוואר הרחם, אשר נקרא לעתים קרובות סרטן הנרתיק, לוקמיה או לימפומה, אשר נקראת על שם בלוטות הלימפה בהן מתחילה המחלה בתחילה, וסרטן הערמונית הנקרא בשמו הנפוץ ביותר, הערמונית. הסוג החמור ביותר של סרטן, לעומת זאת, הוא לוקמיה שאין לה סיבה ברורה.


כמה סוגים של סרטן יש? סוגי סרטן אלו מקובצים לחמישה: המטומה, לימפומה שאינה הודג'קינס, קרצינומה של תאי קשקש, סרטן הערמונית ופפילומטוזיס אורטיקריאלי. סוגים אלה של סרטן מסווגים עוד לשתי קטגוריות רחבות בהתאם למיקום התא הסרטני: אתרים של לימפומה שאינה הודג'קינס ואתרים של סרטן סרטן. למטרות דיון זה, המונחים "אתרים" ו"סרטן "ישמשו להחלפה.


כמה סוגים של סרטן מתחילים בשינוי בסוג התא הסובב אותו? זה נקרא גרורות. ישנן חמש קבוצות נפרדות של סרטן גרורתי. הראשון נקרא קרצינומה של תאים יציבים. סוגי סרטן אלו יציבים יחסית; הם לא משתנים הרבה מרגע התרחשותם בגוף המארח.


כמה סוגים של סרטן יש? מלנומה היא סוג של סרטן העור, כמו גם צמיחה פוטנציאלית של רקמת השד. זה יכול גם לפלוש לריאות ולחלקים אחרים בגופך. הסוג השני מכונה סוג הסרקומטואיד. כפי שהשם מרמז, לסרטן זה יש קשר או צמיחה בסרקומה, שתהליך התעלה שלהם נוצר.


כמה סוגי סרטן יש? יש כמה מאות. הגידולים ברובם, אך לא כולם, אינם ממאירים (כלומר אינם גורמים נזק לרקמות הסובבות). הנותרים ממאירים, כלומר הם משנים ועלולים להרוס פונקציות תאים רגילות. הצורות הנפוצות ביותר כוללות את אלה הגורמים לסרטן שלפוחית ​​השתן או המעי הגס, לוקמיה, גידולים בעצמות, סרטן השחלות, סרטן הלבלב, סרטן ריאות, סרטן העור, סרטן ראש וצוואר ולימפומה של הודג'קין.


כמה סוגי סרטן יש? בהנחה שכל התאים ממשיכים להתחלק לתקופה מסוימת וכי אורך חיים תקין הוא כשישים שנה, זה מצביע על כך שאנו יכולים לצפות לראות סביב ארבעה או חמישה תאים מסוג סרטן שנוצרו לכל עשרים תאים שאינם סרטניים. זוהי הערכה שמרנית, מכיוון שהיא עשויה להיות הרבה יותר. מכיוון שהתסמינים האופייניים לחלק ממחלות הסרטן אינם ניכרים עד מאוחר הרבה יותר (למשל, סרטן העצם מתבטא רק לאחר חשיפה ארוכת טווח), המספרים בפועל עשויים להיות גבוהים בהרבה.


כמה סוגים של סרטן יש? התשובה לשאלה זו תלויה במידה רבה כיצד המחלה משפיעה על הסוגים השונים. אם אדם מפתח סרטן מסוג אחד, למשל סרטן השד, הסיכויים טובים מאוד שגם סוגים אחרים של רקמות סמוכות יושפעו, אלא אם כן הוא מוגבל לחלק אחד בלבד מאותו אזור הגוף. עם זאת, אם היה לך סרטן שד, צוואר הרחם או שחלות, הסיכויים טובים מאוד כי אתה עלול לפתח גם סרטן אחר מאותם אזורים, מכיוון שתאים סרטניים לעיתים קרובות תוקפים ומתפשטים מאותם אתרים על איברים אחרים.


כמה סוגים של סרטן יש? השניים הידועים זה מכבר: סרטן ריאות ומעי הגס. ישנם תגליות ומחקרים חדשים המתבצעים מדי יום על סוגים חדשים של סרטן. אין זה מפתיע אם כן אם עולות אפשרויות חדשות או משופרות לסרטן הקיים בעשור הקרוב. אולי לעולם לא נדע בדיוק כמה סוגים של סרטן נמצאים שם, אבל לפחות נוכל לומר שיש לנו הרבה אפשרויות בכל הנוגע להתמודדות עם מחלות מתישות אלה.