הסימפטומים לבעיות בשינה כוללים הרגשת נמנום, תגובה איטית, עייפות כללית, אורן זריף

בעיות שינה אורן זריףקורה שאנחנו כבני אדם מוטרדים לעיתים או חווים נדודי שינה, ומצבים נורמאליים כאלה אינם נחשבים לבעיות בשינה. בעיות בשינה מתחילות להיות מוגדרות כבעיות ברגע שפרקי הזמן הללו נמשכים לאורך זמן או מחריפים וכשהתפקוד היומיומי של האדם נפגע כתוצאה מכך.

מה גורם להפרעה בשינה?


בעיות בשינה יכולות להיגרם ממגוון רב של גורמים; החל מכאב קטן, מחשבה מדאיגה, עומס נפשי או מחלה כרונית. אנשים שנוטים לחוות הפרעות בשינה הם אנשים שחשים חרדה ולחץ מוגברים, שטרודים במספר רב של דאגות או שלוקים במחלה פיזית או נפשית. לפעמים, הפרעות בשינה נגרמות מאי נוחות כמו סביבה לא שקטה, מיטה לא נוחה או כאבים באיבר כזה או אחר בגוף.

סימפטומים


הסימפטומים לבעיות בשינה כוללים הרגשת נמנום, תגובה איטית, עייפות כללית, חוסר ריכוז ועצבנות. נוסף על כך, אדם בוגר שחווה בעיות בשינה, ימצא את עצמו "מנקר" במהלך היום, או תופס תנומה בשעות הצהריים באופן קבוע. הסימפטומים האלה כולם שזורים אחד בשני; כאשר אנחנו לא מקבלים מנוחה מספיקה, אנחנו נעשים רגזניים, לא מרוכזים ורק מחכים לרגע בו נעצום את העיניים לשנייה אחת. במצב מתקדם של חוסר בשינה, הסימפטומים יהיו מוגברים יותר – יותר עייפות, יותר חוסר ריכוז, יותר עצבנות, תגובה איטית יותר. בשלב כזה, ברור שמשהו אינו כשורה ושיש קשר למנוחה של האדם.