בעיות ברכיים הן חלק שכיח מקטגוריית דלקת פרקים ויכולות לגרום לאדם לכאבים רבים. אורן זריף

בעיות ברכיים הן חלק שכיח מקטגוריית דלקת פרקים ויכולות לגרום לאדם לכאבים רבים. רוב האנשים יודעים על דלקת מפרקים ניוונית, אך פחות מעשרה אחוזים יודעים על בעיית הברכיים המכונה ברכיים אוסטאו-ארתרוסקופיות. אוסטאוארתרוסקופיה היא טיפול חדש יחסית לסוג זה של מצב, אך הוא קיים מאז שנות השבעים. בעיית הברכיים המתוארת כאוסטאוארתרוסקופית פוגעת בדרך כלל באנשים בגיל העמידה עם כאבים עזים שאינם מגיבים לטיפולים אחרים. בעיות ברכיים נגרמות לעיתים קרובות על ידי דלקת פרקים או הזדקנות, אך יכולות להיגרם גם מפציעות, זנים וצנית.ישנם מספר סוגים שונים של בעיות ברכיים. חלק מהבעיות מתישות כל כך עד שהן לא מאפשרות לבצע פעילויות יומיומיות רגילות. כאשר אדם חווה בעיות בברכיים, ישנם מספר דברים שונים שניתן לעשות בכדי לטפל בהם. דלקת פרקים גובה מחיר איטי והדרגתי של גופכם ורוב האנשים שסבלו מדלקת מפרקים כלשהי מצאו הקלה מסוימת בשנים האחרונות.


שני סוגים של דלקת פרקים המשפיעים על הברך הם ראומטואיד ואוסטאוארתריטיס. דלקת מפרקים שגרונית מתחילה בדרך כלל בתחילת שנות העשרים ועד אמצע העשרים. התסמינים הם כאבים עזים ונפיחות ליד הברך. טיפול בסוג זה של דלקת פרקים כרוך בנטילת תרופות נוגדות דלקת, בדרך כלל תערובת של תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAID), להפחתת דלקת ולהקלה על הכאב. תרופות נוגדות דלקת יעזרו להפחית את הכאב, אך לא לרפא את הבעיה.

דלקת מפרקים ניוונית היא מצב הרבה יותר חמור שעלול להוביל לבעיות בברכיים. סוג זה של דלקת פרקים בדרך כלל משפיע על אנשים מבוגרים ונוטה להיות כרוני יותר. זה נגרם בדרך כלל על ידי חבישת מכסה הברך חזק מדי, גרימת נזק לסחוס שמתחת. בעיות ברכיים מתרחשות לעיתים קרובות לאחר שנים של הרגלים רעים כמו נעליים צרות או גבוהות מדי.

הרגלים אלה רק מחמירים את הבעיה.


אם אתם סובלים מדלקת מפרקים בברך, אתם עלולים למצוא עצמכם סובלים מכאבים עזים ונפיחות רבה. קרוב לוודאי שהרופא ירצה לקחת דגימה של נוזל הבורסה שלך לבדיקת מעבדה כדי לראות מה קורה. הוא או היא יחפשו נוגדנים שהם סמנים למחלות שונות. אם הנוגדנים מכוונים לזיהום, ככל הנראה יהיה צורך לטפל או לנקות את הזיהום. נוגדנים יכולים גם לעזור במציאת מצבים רפואיים אחרים העלולים לגרום לכאב ולדלקת.

.


כאשר אתה מתמודד עם פציעות בברך, חשוב לשמור על האזור כמה שיותר חם ויבש. גרביים לחים ומזג אוויר לח עשויים לעזור להפחית את הנפיחות ולקדם ריפוי. הימנע מקפיצה או הזזת הברך לפרקי זמן ממושכים. אל תרים את הברך מעל

גובה החזה בזמן הישיבה. הקפידו לשמור על דחיסה קרה על הברך הפגועה לצורך הקלה מהירה.


בעיות ברכיים אינן חייבות למנוע מאדם לחיות את חייו. הם יכולים לחפש טיפול כדי לעזור לברך להיות פחות כואבת ולשפר את טווח התנועה. בעיות ברכיים שאינן מטופלות עלולות לגרום לאובדן תפקוד קבוע. שמור על הברך שלך וזה ידאג לך.


אם אתה חושב שיש לך פציעה בברך, פנה לרופא מיד. הם יעריכו את הפגיעה ויציעו את מהלך הטיפול הנכון. לבעיות ברכיים יש נטייה להחמיר עם הזמן, ולכן טיפול מהיר יכול לעזור לך לחזור לפעילות גופנית מוקדם יותר. אפילו הפציעות הקטנות

ביותר יכולות להיות כואבות מאוד, אז וודא שיש לך הרבה מנוחה וקרח בעת הצורך.


אם קיימת נפיחות, קרח יעזור להקל על הנפיחות ולהקל על הכאב. מנוחה חשובה ביותר לאחר קבלת טיפול מתאים. מומלץ להישאר מחוץ לרגל למשך כשבוע ואז לחזור לאט לפעילות רגילה. אל תתאמץ יתר על המידה, מכיוון שהדבר עלול לגרום לנזק חמור יותר אם הברך תחמיר.


קל לטפל בבעיות ברכיים. עם זאת, לפעמים הם יכולים להסתבך על ידי תנאים אחרים. טיפולים לבעיות ברכיים מגיעים בכל הצורות והגדלים. נסה כמה שיטות שונות כדי למצוא מה מתאים לך ביותר. קצת זמן וסבלנות עוברים דרך ארוכה, במיוחד אם אתם סובלים מכאבים רבים ואינכם יכולים להזיז את הרגל.